česky english

dávkování v digitální kvalitě

Dávkování plničkami ABA

Plničky ABA jsou vysoce spolehlivé stroje, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, které svým majitelům umožňují rozplňovat produkty velice rychle s bezkonkurenční přesností. Digitální ovládání plniček umožňuje přechod mezi různými druhy obalů v řádu několika sekund. Snadná demontáž a čištění umožňuje přechod mezi různými produkty v řádu několika málo minut. Obecně lze říci, že v sobě spojují ty nejlepší vlastnosti různých plnících systémů, kterými jsou pro nás zejména:

Ekonomičnost

Ekonomičnost pro vás znamená minimalizaci nákladů. Plničky ABA umožňují rozplňovat produkty velmi přesně, beze zbytků a výrobních ztrát, což může znamenat u drahých produktů výraznou úsporu. V porovnání s jinými typy plniček, zejména pneumatickými, spotřebují naše plničky málo elektrické energie. Tato vlastnost je zajištěna využitím moderních technologií v oblasti digitálních pohonů s optimalizací spotřeby elektrické energie. Zároveň ke svému provozu plničky ABA nepotřebují spotřební náhradní díly a jsou velmi spolehlivé. Fungují tak v provozech mnoho měsíců nebo i let bez nároků na další finanční investice.

Technická vyspělost

Digitální řízení našich plniček umožňuje jejich snadné ovládání a přizpůsobení vlastnostem nejrůznějších produktů pro maximální efektivitu výroby. Plničky ABA jsou velmi výkonné stroje s dlouhou životností, jsou prostorově nenáročné, velmi snadno se udržují a čistí, jsou integrovatelné do libovolné automatické výrobní linky, a navíc jsou dokonale přesné. Díky použitým materiálům jsou naše stroje vhodné i pro potravinářský či farmaceutický průmysl. Kombinace těchto vlastností tvoří spolu se stylovým designem plničky ABA stroje, se kterými je radost pracovat.

Universálnost

Chcete plnit jednou plničkou rozličné produkty do různě velkých obalů? S plničkami ABA je to snadné. Díky digitálně nastavitelným parametrům a jednoduchému čištění lze přecházet mezi různými produkty během několika minut. Změna velikosti dávky při přechodu na jiný druh obalu zabere doslova několik vteřin. U jiných, zejména mechanicky nastavitelných plniček zabere každá takováto změna daleko více času. Množství volitelných parametrů a technické zpracování plniček ABA zároveň umožňují dávkovat jednou plničkou i produkty různých fyzikálních vlastností, zejména produkty významně se lišící hustotou a viskozitou.

Přesnost

V ABA si velmi zakládáme na vysoké přesnosti našich plniček. Díky tomu dokáží naše plničky poskytnout jistotu dodržování českých i evropských přesnostních norem (viz. Vyhláška MPO č. 328 podle § 27 zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii, ve znění zákona č. 119/2000 Sb.), a ušetřit tak svým majitelům značné finanční částky za nadbytečně rozplňované produkty. Tuto vlastnost plniček ABA ocení zejména výrobci, kteří pracují s relativně drahými produkty a rozplňují je do obalů malých objemů. Naše plničky jsou schopny soustavně plnit s přesností na 0,5% z požadované dávky, a to již od objemu 0,5 ml. Pro objemy nad 50 ml se obvyklá přesnost plniček ABA pohybuje do 0,2%. To vše při rychlostech plnění, které plně dostačují potřebám poloautomatických pracovišť i mnoha automatických výrobních linek. Provedli jsme laboratorní test naší plničky PH1DG15. Výsledky předčily naše očekávání. Při dávce pouhých 0,5 ml byla průměrná relativní odchylka dávek méně než 0,13 % (= 0,000646 ml). Výsledky testu ke stažení zde.

Dlouhá životnost

Plničky ABA v provedení hlavy s vlnovcem jsou bezucpávková zařízení, v dávkovací hlavě tak nedochází ke vzájemnému tření mezi pístem (dávkovacím měchem a vnitřní stěnou válce). V praxi to znamená, že mají mnohonásobně delší životnost (cca 2000-5000 hod) svých částí než běžné pístové plničky či peristaltické pumpy, u kterých se životnost odpovídajích dílů pohybuje v desítkách až stovkách hodin provozu.

Snadná demontáž a čištění

Plničky ABA mají z hlediska designu charakter jednoduché stavebnice. Dávkovací hlavy se dají v řádu desítek vteřin rozebrat na jednotlivé díly bez použití nářadí. Vyčistit jednotlivé části je stejně snadné jako umýt nádobí, dají se mýt i v myčce. Díky použitým materiálům je možná i sterilizace všech částí plničky, které přicházejí do styku s rozplňovaným produktem. Díky tomu jsou plničky ABA vhodné i pro použití ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Výkonnost

Díky širokému spektru digitálně nastavitelných parametrů se plničky ABA v rychlosti, s jakou mohou plnit, dostávají prakticky až na hranici fyzikálních možností rozplňované kapaliny a použitého obalu. S našimi plničkami je například možné rozplňovat velice efektivně pěnivé produkty, bez nutnosti plnění pod hladinu nebo dávkovat pozoruhodně rychle a současně šetrně pasty a gely.

Možnost začlenění do automatických výrobních linek

Další skvělou vlastností plniček ABA je, že ačkoli jsou to primárně poloautomaty, mohou být snadno začleněny do automatických výrobních linek. Stačí pouze připojit k síti 230V a signál START z řídícího systému linky (nebo jednoduchého snímače polohy plnicí jehly) a integrace je hotova. V takovém případě je k dispozici vzájemná zpětnovazebná komunikace mezi plničkou a linkou prostřednictím volitelného konektoru MIC 338. Plničky ABA se stávají každoročně součástí mnoha automatických výrobních linek nejen v České republice, ale i v zahraničí, kde si získávají stále větší oblibu.

Prostorová nenáročnost

Možnosti, které plničky ABA nabízejí, jsou v příjemném kontrastu s jejich velikostí. Zejména pak výkon našich silnějších plniček je srovnatelný s obvykle mnohonásobně většími stroji. Prakticky všechny plničky, které naše firma nabízí se navzdory svým skvělým vlastnostem vejdou na běžnou židli. Dle přání zákazníka také mohou být naše plničky vybaveny buď vlastní nádrží, nebo mohou nasávat produkt z libovolného zásobníku. Jako volitelné příslušenství dodáváme k našim plničkám samozřejmě i vlastní stojan.


Jitka Barešová, ABA Chrášťany
Kolmá 59, 252 19 Chrášťany
tel: +420 257 952 110
mobil: +420 606 680 012