česky english

dávkování v digitální kvalitě

historie firmy

Kořeny sahají do roku 1991 k zemědělskému výzkumnému projektu „ injekční dávkování pro polní postřikovače“ s cílem sestrojení extrémně rychlého a přesného dávkovacího systému pro kapaliny. Projekt nikdy nebyl dokončen, myšlenky však zůstaly.
Odchodem do soukromého sektoru v roce 1993 se zakladatel firmy Pavel Bareš vzdal své dráhy vědeckého pracovníka a věnoval se vlastnímu podnikání.
Již první série plniček PRIMA, tehdy ještě pod označením ADC100, si získala mezi svými uživateli značnou oblíbenost.
Technickým přelomem byl rok 1994. Od tohoto roku je většina plniček ABA bezucpávkových, což je technické řešení, kterým se dodnes plničky ABA liší od standardních plniček.
V roce 1996 započala spolupráce s firmou AMPI, výrobcem výrobních linek, která je dodnes největším odběratelem našich plniček a nejvýznamnějším obchodním partnerem.

Nové milénium:

Do nového tisíciletí vstupovala firma Pavel Bareš, ABA již jako tým několika specialistů. To umožnilo zrychlení a další zkvalitnění výroby, a také dalo prostor pro vývoj nových typů plniček.
V roce 2002 tak byl sortiment plniček ABA obohacen o extrémně přesné jednoválcové plničky kapalin řady PH a speciální plničky na vysoce viskózní produkty řady PV, obě vybavené mikroprocesorovou řídící jednotkou s displejem a klávesnicí. Změnili a sjednotili jsme i celkový design našich strojů. Charakteristickým rysem se staly matně broušené kryty z kvalitní nerezové oceli a ovládací panely s membránovou klávesnicí. Výsledek byl skvělý. Meziročně vzrostl počet prodaných kusů v roce 2003 na takřka dvojnásobek oproti předešlým létům. Se vzrůstající poptávkou po přesných strojích na rychlé dávkování větších objemů a stále častějším užitím našich strojů v automatických linkách se otevřel prostor pro vývoj víceválcových variant plniček sérií PH a PV.
V roce 2004 přišla naše firma na trh s rozplňovacím automatem XY, který zaplnil mezeru trhu jako mezistupeň mezi poloautomatickým provozem a výrobní linkou. Toto zařízení mělo velký ohlas u zákazníků, kteří potřebovali zvýšit produktivitu pracoviště, ale nechtěli pořizovat nákladnou výrobní linku. Také byla navázána spolupráce s firmou ALBERTINA Trading spol. s r. o., která naše plničky distribuuje na ruském trhu.

Současnost:

Firma Pavel Bareš, ABA, se stala stabilním výrobcem středoevropského trhu na poli digitálních rozplňovacích poloautomatů. Plničky ABA poskytují uživatelům unikátní přesnost, výkonnost a dalším vlastnosti, které jim umožňují rozplňovat produkty ve farmacii, potravinářství, chem. průmyslu a dalších oborech. Máme velmi dobré jméno v České republice díky mnoha spokojeným zákazníkům, a získáváme čím dál tím větší popularitu v zahraničí, zejména na Slovensku, v Německu, Rusku, Litvě a Lotyšsku.


Jitka Barešová, ABA Chrášťany
Kolmá 59, 252 19 Chrášťany
tel: +420 257 952 110
mobil: +420 606 680 012